Türkiye Cumhuriyeti

Köstence Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Iii. Türk Ve Tatar Gençlik, Spor Ve Kültür Festivali , 17.05.2011

“III. Türk ve Tatar Gençlik, Spor ve Kültür Festivali” Başkonsolosluğumuz, Romanya Demokrat Türk Birliği, Romanya Müslüman Tatar Türklerinin Demokrat Birliği ve Dobruca Türk İşadamları Derneği tarafından 19-21 Mayıs 2011 tarihlerinde Köstence’de düzenlenecektir. Programı aşağıda sunulan festivalde, Türkiye’den konuk olarak gelecek Ankara/Çankaya Belediyesi’ne bağlı HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu’nun folklor gösterisine ve “Grup Dinamit”in Türk pop müziği konserine yer verilecektir:

 

“III. Türk ve Tatar Gençlik, Spor ve Kültür Festivali”

19-21 Mayıs 2011

19 Mayıs Perşembe günü:

-          7. Türk  Gençlik  Koşusu saat 11.00’de Köstence Valiliğinden başlanarak  Köstence Başkonsolosluğu’nda sona erecektir.

 

-          “Gençlik bayramının anlamı” konulu sempozyum saat 14.00’de Romanya Demokrat Türk Birliği merkezinde düzenlenecektir.

 

-          Türk-Tatar folklorik kıyafet ve elişi sergisi açılışı saat 16.00’da Halk Sanatları Müzesinde gerçekleştirilecektir.

 

-          Keman ve piyano dinletisi saat 17.00’de Sanat Müzesinde izlenebilecektir.  

 

 

20 Mayıs Cuma günü:

-          Türk-Tatar elişi ve yemek kermesi saat 16.00’da Çocuk Sarayı’nda düzenlenecektir.

 

-          Türkiye’den konuk olarak gelecek Ankara/Çankaya Belediyesi’ne bağlı HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ve “Grup Dinamit” isimli Türk pop müzik grubunun konseri saat 17.00’de yine Çocuk Sarayı’nda izlenebilecektir.

 

21 Mayıs Cumartesi  günü

-          Tatar güreşi turnuvası  Köstence’de yapılacaktır.