Türkiye Cumhuriyeti

Köstence Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2012 Yılı Türk Dili Yaz Kursları Hakkında Duyuru , 09.05.2012

2012 Yılı Türk Dili Yaz Kursları

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin yabancı ülkelerle yapmış olduğu eğitim antlaşmaları kapsamında 25 Haziran – 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun ve Trabzon illerinde dönüşümlü olarak Yunus Emre Türk Dili Burs Programı çerçevesinde Türk Dili yaz kursları düzenlenecektir.  

 

2012 Yılı Türk Dili yaz kurslarına başvurular yalnızca lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma öğrencilerine açık olup adayların en az başlangıç düzeyinde Türkçe bilgilerinin olması beklenmektedir. Yaz kursu programları, yalnızca Türk Dili ile sınırlı olmayıp, bir dizi kültürel ve sosyal etkinlik yanında öğrencilerin kişisel eğilimlerine katkı sağlayıcı bir içerikle hazırlanmakta olduğundan, öğrencilerin temel düzeyde Türkçe bilmeleri özel öneme sahiptir.

 

2012 Yılı Türk Dili yaz kursları başvuru formları T.C. Köstence Başkonsolosluğundan alınabileceği gibi,  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın aşağıda verilen internet sitesinden de temin olunabilecektir.

 

2012 Türk Dili ve yaz kurslarından yararlanmak isteyen yabancı öğrencilerin başvuru formlarını en geç 18 Mayıs 2012 tarihine kadar T.C. Köstence Başkonsolosluğu’na öğrenci belgesi, geçerli bir kimlik belgesinin fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile birlikte şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

 

Başvuru formlarının değerlendirilmesi sonrasında başvuruları kabul edilen adaylara, katılacakları program ile birlikte yerleştirilecekleri il ve yurt hakkında detaylı bilgileri içeren kabul mektupları 8 Haziran 2012 tarihine kadar bildirilecektir. 

 

2012 Türk Dili yaz kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve başvuru formu temin etmek  isteyen yabancı öğrenciler :

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yurtdışı ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’na,

www.turkiyeburslari.org

www.trscholarships.org

www.ytb.gov.tr

Türkiye Cumhuriyeti Köstence Başkonsolosluğu’na,

 

Telefonla veya şahsen başvurabilirler.

 

Saygıyla duyurulur.